skip to Main Content
„Nie denerwują nas rzeczy czy zdarzenia, ale nasze spojrzenie na nie.”(Epiktet)

EQdo karty emocji, to wszechstronne narzędzie koncentrujące się  głównie na pracy nad stanem emocjonalnym, ale nie tylko. Pozwala na zwiększenie świadomości uczuć, potrzeb, oraz mechanizmów związanych z procesami myślowym, a w konsekwencji podejmowanymi działaniami. EQdo pozwala na wiele zastosowań w czasie sesji coachingowej, mentoringowej, na szkoleniach a także prywatnie. Jest to narzędzie, które efektywnie uzupełniaj lukę narzędziową w coachingu do pracy z emocjami oraz potrzebami.

Najczęściej praca z emocjami nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie w coachingu, wiele osób unika tego tematu, ponieważ nie zawsze wiedzą jak się do tego zabrać. Na szkoleniach tego nie uczą a dodatkowo coachowie niekiedy mają kłopot ze swoimi uczuciami. Praca terapeutyczna jest dużo głębsza. W coachingu koncentrujemy się na zwiększaniu świadomości odczuć, aby w dalszej kolejności przejąć za nie większą odpowiedzialność. EQdo pozwala na przeprowadzenie obu tych procesów na sesji coachingowej. Pozwala również na wniknięcie w mechanizm powstawania emocji związanych ze sposobem myślenia, a więc jednym z powszechniejszych metod na kreowanie uczuć.
Mechanizm pracy z kartami emocji EQdo związany jest z założeniem, że samo w sobie wydarzenie nie ma dla nas żadnego znaczenia, dopiero to co o nim myślimy nadaje mu jakikolwiek sens. Zatem w zależności od tego jakie myśli (interpretacje) nam towarzyszą będziemy postrzegali to co się zdarzyło jako coś pozytywnego lub negatywnego, użytecznego lub nie itd. Na przykład kiedy nie ktoś nie dostanie wymarzonej pracy lub nie może w tym roku wyjechać na wakacje, albo też ktoś bliski zachował się w sposób, którego nie akceptuje, zawsze może spojrzeć na te trudne sytuacje z innej perspektywy. ZAWSZE!

Back To Top